Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Enuréza

19. ledna 2022, 14:19

Dobrý den,
prosím o radu a doporučení pro 6ti letého syna a nočního pomočování. Vyšetření u dětské doktorky - vše v pořádku (prý máme vydržet). Režimová opatření máme zavedené (omezuje tekutiny 2 hodiny před spaním). V noci tvrdě spí, nelze ho vzbudit na WC, když ano, nic si nepamatuje. Syn je zdravý, veselý, bystrý, hodný. Předem děkuji za doporučení.

Ivana

alergie na trávy

13. června 2021, 11:48

Dobrý den,

obracím se na Vás s dotazem a moc předem děkuji za zodpovězení.

Od dítěte alergik, především na trávy/seno. Alergie se plně projevila v posledních 2 týdnech s růstem tráv. Tento problém jsem již kdysi řešil s homeopatem, po vstupní analýze mi byl nejdříve doporučen jako konstituční lék Nux Vomica, poté Phosphorus. Myslím, že bez nějakých změn.

Projevy jsou především takové: V situaci, kdy je alergie silnější (toto obdodbí) zvýšená únava, apatičnost, místy svědění horního patra a několikásobné kýchání, ráno po probuzení ucpaný nos, časté smrkání spíše "vodové" rýmy.

Jaká homeopatika k výše popsaným problémů ideálně využívat? Případně v jakých kombinacích a potencích?

Moc Vám předem děkuji a přeji hezký den

ZP

Zdeněk Pošíval

Re: alergie na trávy

14. června 2021, 14:07

Dobrý den, u alergií je možné postupovat dvěma způsoby: buď užívat "akutní" homeopatikum v době výskytu potíží (obvykle nepůsobí do hloubky a nesníží náchylnost k alergickým projevům) nebo podat celkově působící homeopatikum, které by mělo vyladit organismus tak, že "nemá potřebu" reagovat alergicky. Akutní homeopatikum se obvykle nachází poměrně obtížně, protože většinou u pacienta nalézáme jen "obvyklé " alergické projevy a nenajdeme žádný individuální symptom. Pro podání celostního (konstitučního) homeopatika je zapotřebí zjistit celkový zdravotní stav pacienta a jeho celkové reakce na okolní podněty. Nemohu Vám doporučit ani "akutní" ani celostní homeopatikum, protože nemám žádné informace o Vašem celkovém zdravotním stavu a ani dostatek informací o všech projevech alergie, následující řádky jsou proto POUZE informativní.
Z "akutních" homeopatik podle Vámi poskytnutých informací by se případně dalo uvažovat o homeopaticích Sabadilla nebo Arundo, jsou to homeopatika, která ovlivňují pozitivně některé projevy senné rýmy, jako je svědění patra, vodnatý výtok z nosu a kýchání.
Pro výběr vhodného homeopatika na Vaše potíže doporučuji konzultaci u homeopata.
Děkuji za Váš zájem o homeopatii.

Jitka

laryngitita 18 měsíčního dítěte

9. března 2020, 04:22

Dobrý den, vnučka prodělává larzngitidu. Rok byla úplně zdravá. Chtěli bychom posílit její imunitu, už i kvůli hrozícímu koronaviru.
Prosím o radu, jaká homeopatika jí dávat.

Děkuji a přeji hezký den J. Lukešová

Jitka

Re: laryngitita 18 měsíčního dítěte

9. března 2020, 05:31

Dobrý den, homeopaticky lze ovlivnit jak akutní stav laryngitidy, tak celkově posílit imunitu organismu, obvykle ale v několika následných krocích, většinou s použitím více než jednoho homeopatika. Nicméně je zapotřebí homeopatika vybírat podle co nejpřesnější znalosti celkového zdravotního stavu pacienta a reakcí jeho organismu na okolní podmínky. Doporučuji Vám proto osobní návštěvu s Vaší vnučkou u homeopata, se kterým vše zkonzultujete.

Jitka

bolest zad a kloubů

8. února 2020, 14:49

Dobrý den,chci se zeptat.Manželovi je 69let,má cukrovku ,vysoký tlak,artrózu,soustavnou bolest kyčlí a kloubů ruky,teď se nemůže narovnat.Je fyzicky a psychicky velmi vyčerpaný,mluví o smrti.Je něco,co mohlo pomoci?Děkuji za radu.

Jana Voštová

Re: bolest zad a kloubů

9. února 2020, 20:01

Dobrý den, vzhledem k většímu počtu zdravotních potíží a velkému vyčerpání nejen na fyzické, ale i psychické rovině není vhodné doporučovat homeopatikum bez detailního rozboru zdravotního stavu pacienta. Je tudíž zapotřebí osobní konzultace u homeopata.

Jitka

oteklá horní víčka

18. prosince 2019, 15:56

Dobrý den, už nějakou dobu mám oteklá horní víčka, pocit suchých a unavených očí. Poradíte?

Šárka

Re: oteklá horní víčka

19. prosince 2019, 20:14

Dobrý den, homeopatik, o kterých lze uvažovat na řešení Vámi popsaných potíží, je větší počet, proto bez znalosti dalších reakcí Vašeho organismu Vám nemohu dát konkrétní doporučení. Vhodná by byla osobní konzultace u homeopata, který provede celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a podle toho doporučí vhodné homeopatikum.
Obecně jen mohu uvést některé možnosti.
Otoky obecně může řešit např. Apis (zde pacient obvykle nepociťuje žízeň, je horkokrevný, má rád čerstvý vzduch a otoky mají světlé zbarvení, jsou už na pohled vodnaté.
Otoky očních víček trpí např. pacienti, kteří potřebují Kali carbonicum, ale otoky zde bývají lokalizované spíš do oblasti dolních víček. Tento pacient je celkově zimomřivý, nemá rád průvan, často má chodidla nohou citlivá k jakémukoliv doteku, může být unavený po jídle. Bývá zde často i nespavost, pacient se bez jakékoliv příčiny budívá mezi 2. až 5. hodinou ranní.
Tímto výčet možných homeopatik zdaleka nekončí, jak jsem již uvedla.

Jitka

« <  1  2  3  4  5  6  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00