Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

Traumeel 10Ampullen

15. června 2018, 18:58

Dobry den chtěla bych jse zeptat zda na tyto injkce jsou to pry taky naky Homeopatika muze byt alergie a to ve forme horsiho dychani ??po aplikovani injekce ted 3, ma jich byt 10. A zda by mnelo smysl pokracovat v lecbe ? Ilona

Ilona

Re: Traumeel 10Ampullen

16. června 2018, 17:43

Dobrý den Ilono, ano, přípravek Traumeel je homeopatický. "Alergie" se zde u některých pacientů může v určitých situacích projevit, a to nejrůznějšími způsoby. Pokud dechové obtíže, které Vás v současnosti obtěžují, jsou pro Vás neobvyklé, nikdy jste na ně netrpěla a objevily se až po aplikaci Traumeelu, je možné, že zde může být souvislost. Zda v léčbě pokračovat, konzultujte, prosím, s lékařem, který Vám tuto léčbu naordinoval.

Jitka

cukrovka

2. března 2018, 23:04

Dobry den mam 7 ročnu dceru je sledovana na diabetologii už 4 roky je na diete ale inzulinu se nejspiš nevyhne,za posledni 4mesíce nam cukr kolíše od 4,9-10,5 prevažne ma 6,3 a viš znamej nam poradil syzigium ch5 ale baz uspechu tabletku podavame na lačno,1 tabletku 2 x tydne chcem se zeptat či užíva tabletky spravne či je jine davkovani nebo jine leky prosim o radu chceme dcerku udržet co nejdele od injekci dekuji

lukass

Re: cukrovka

5. března 2018, 05:26

Dobrý den, omlouvám se, zde se nemohu nijak vyjadřovat. Pokud Vaší dcerce bylo homeopatikum někým doporučeno, prosím, konzultujte vše s tímto dotyčným, on ví, proč Vám doporučil toto homeopatikum a v tomto dávkování a pokud se zdravotní stav Vaší dcerky nevyvíjí optimálně, případnou změnu v doporučení by opět měl provést tento dotyčný.Z mého úhlu pohledu není vhodné zasahovat do léčby pacienta, o jehož celkovém zdravotním stavu nemám naprosto žádné informace.
Děkuji Vám za pochopení.

Jitka

Alergia

21. února 2018, 09:53

Dobry den.
Mam celorocnu alergiu na prach a roztoce.
Trapi ma neustale kychanie,vodnata nadcha a suchy kasel.
Mohli by ste mi poradit, ake homeopatikum by bolo pre mna vhodne?
Dakujem
Iveta

Iveta

Re: Alergia

23. února 2018, 05:08

Dobrý den Iveto, nemohu Vám bohužel dát konkrétní doporučení, k tomu je zapotřebí udělat celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu a reakcí Vašeho organismu na okolní podněty; homeopatik, která mohou pozitivně ovlinit Vámi popisované potíže je, několik desítek, a je nutné právě na základě informací získaných při podrobném rozboru z nich vybrat pro Vás to nejvhodnější. Takže zmíním jen několik léků, o kterých lze uvažovat u Vámi popisovaných potíží.
Je to např. Nux vomica. Zde je pacient velmi citlivý na okolní vlivy (vůně a zápachy-vyvolávají silné kýchání, hluk...), je zimomřivý, vyskytuje se hodně zažívacích potíží (pocit plnosti, tíhy a rozepětí břicha po jídle-nesnese kolem nic těsného kolem břicha, zácpa s neúčinným nucením na stolici, často má v břiše křečovité bolesti po jídle nebo před stolicí). Pacient je velmi zaměřený na práci, často až workholik, je soutěživý, má potřebu podávat vysoký výkon (totéž vyžaduje i od svého okolí, snadno je velmi podrážděný a má výbuchy vzteku, pokud okolní lidé tento vysoký výkon nepodávají), k dosažení tohoto výkonu při únavě pije hodně kávy, alkoholu, kouří cigarety...Zdravotní potíže se vyvinou často právě z důvodu přepracování.
Dále lze uvažovat např. o homeopatiku Natrum muriatikum. Zde se jedná o pacienta obvykle spíše uzavřeného, potíže se často vyvinou po prožitém smutku např. po úmrtí blízkého člověka, rozchodu s partnerem...Pacient je obvykle horkokrevný, typická je citlivost očí na sluneční světlo (potřebuje nosit sluneční brýle), trpívá na bolesti hlavy, které jsou nejhorší v průběhu dne. Má velkou žízeň, vyhovují mu studené nápoje; velmi preferuje slané a naopak nedělají mu dobře tučná jídla. Obvykle se lépe cítí na čerstvém vzduchu.
Dále např. uvedu Allium cepa. I zde se pacient cítí lépe na čerstvém vzduchu a potíže jsou zhoršeny v uzavřeném, teplém prostoru. Zde je typické, že rýma velmi odírá okolí nosních dírek a pacient trpí na poměrně silné slzení, kýchání je prudké; kromě pobytu v teplé místnosti je pacientovi obvykle hůře večer. Toto homeopatikum se dle výše uvedeného popisu "hodí na většinu alergických potíží", ale pozor!!: pokud to není pro pacienta "jeho lék", po jeho užití se může stav alergie zhoršit, nastává i silná dušnost!!
Toto je jen velmi omezený výčet léků přicházejících do úvahy. Proto Vám doporučuji osobní konzultaci u homeopata.

Jitka

Ekzém

17. února 2018, 10:54

Dcera 16 m. Od 4. měsíce první vyrážka ve formě červených fleků na obou tvářích, přes léto téměř vše pryč a nyní v 16.m fleky po celých zádech, celý obličej, nad patami a koluby na rukou palců. Aktuální stav: parvidelné buzení v noci, většinou 2 hodiny vzhuru, často s brekem, těžko utišujícím. Mastě od kožní, přísady do koupele a jiné v podstatě už vůbec nepomáhají. Prosím informaci, zda se u vás léčí i tyto problémy a pokud ano, jak sezení probíhá a jaké jsou ceny? Již jsme daly spoustu peněž za produkty, které v podstatě nepomohly, takže než vubec do něčeho dalšího půjdeme, musíme si to řádně promyslet. Už nas nebaví peníze vyhazovat za nic, když ani dceři nepomohou. Dále chceme jen přírodní věci, protože do krémů a jejich složeí vidět není pořádně a to bude asi jeden z dalších problémů. Děkuji za informaci

Jana

Re: Ekzém

17. února 2018, 18:05

Dobrý den, Jano. Kožní potíže lze v některých případech homeopaticky pozitivně ovlivnit. Sezení probíhá různě podle konkrétního zaměření homeopata (pokud homeopat praktikuje klasickou, celostní homeopatii, bude ho zajímat nejen stav pokožky a projevy na ní, ale i celkový zdravotní stav pacienta, zdravotní historie jeho, případně i nejbližších příbuzných, celkové reakce organismu pacienta na okolní prostředí-např. termoregulace, stravovací zvyklosti, spánek, pocení, žízeň...; pak existují další homeopatické přístupy, kde se lék hledá jinými postupy a podle toho se liší i konkrétní dotazy homeopata k pacientovi). Pokud se jedná o malé děcko, zde většinu informací získává homeopat samozřejmě od rodičů. Obvykle jsou součástí léčby i následné kontroly. Cílem klasické, celostní homeopatie je celkové posílení organismu, aby se sám vlastními silami s chorobou vypořádal.
Děkuji za Váš zájem o homeopatii a přeju Vám brzké vyřešení potíží Vaší dcerky.

Jitka

thuya 15 CH pre 2-mesačné dieťa

15. února 2018, 19:10

Dobrý deň prajem, veľmi sa nerozumiem tejto problematike preto by som sa chcela poradiť ohľadom prípravku Thuya Occidentalis- bola nám odporučená lekárkou pred očkovaním- v lekárni mali len riedenie 15CH-chcem sa opýtať či toto riedenie nemôže nejako uškodiť 2-mesačnému dieťaťu. Za odpoveď vopred ďakujem.

Lucia

Re: thuya 15 CH pre 2-mesačné dieťa

16. února 2018, 21:08

Dobrý večer, v případě, že Vám pro Vaše děcko doporučil homeopatika lékař, prosím, řiďte se naprosto přesně všemi jeho pokyny a instrukcemi včetně výše ředění homeopatika, dávkování atd.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  8  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00