Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

dceři vadí oblečení

23. května 2019, 08:20

DEobrý den od malička dceři vadí oblečení těsné,šustivé,řeší švi,myslela jsem si,že to je jen období a proto kupovala o velikost větší a ze slabích bavlněnych materialů,ale zhoršuje se to také nemá ráda,když se naní někdo dívá dost se zahaluje,aby jí nebyli vidět kolena třeba v létě sukni jen pod kolena ted nosí i takový dlouhý svetřík,aby jí nebyl viděn zadek.Dceři je 13 let.

Michaela

Re: dceři vadí oblečení

23. května 2019, 15:39

Dobrý den, v úvahu připadá více možných homeopatik, jednoznačné doporučení vám bohužel dát nemohu. Navíc se jedná i o záležitosti v oblasti psychiky, proto by nebylo vhodné "zkusit" nějaké homeopatikum. Proto Vám doporučuji osobní konzultaci u homeopata, aby se při výběru homeopatika mohlo přihlédnout k celkovému zdravotnímu zdravotnímu stavu Vaší dcerky a k reakcím jejího organismu na vnější prostředí.

Jitka

Strach z jehel

18. března 2019, 14:42

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které homeopatikum je vhodné na odstranění strachu z jehel, konkrétně z odběru krve?
Děkuji

Pavel

Re: Strach z jehel

19. března 2019, 19:50

Dobrý den, obecně platí, že nejlepších výsledků se vždy dosáhne podáním homeopatika, které celkově odpovídá zdravotnímu stavu pacienta, tzn. zohledňuje všechny poacientovy potíže. Co se týká pouze symptomatické, nikoliv celostní léčby, strach z jehel, případně jiných špičatých předmětů je velmi silně vyjádřen např. u homeopatika Silicea terra. Pokud se jedná o strach z odběru krve, bylo by dobré zabývat se tím, zda i zde je tento strach vyvolán tím, že odběr je prováděn jehlou, či zda roli hraje pohled na krev nebo zda odběr krve je doprovázen nějakými fyzickými projevy, např. pocitem na omdlení ap.

Jitka

cysta na levém vaječníku

26. ledna 2019, 15:28

Dobrý den, mám cca 3 roky vodovou cystu na levém vaječníku 4x3cm sledovanou gynekologem(onkomarkery opakovaně negat.)Je mi 69 let a cysta vznikla po klimaktériu.Gynekolog doporučuje zkusit homeopatika, můžete mi prosím poradit jaká?Děkuji. Dana

Deny

Re: cysta na levém vaječníku

27. ledna 2019, 06:14

Dobrý den, pro opravdu přesné vybrání homeopatika doporučuji osobní konzultaci u homeopatika.
V obecné rovině lze uvažovat např. o Apisu nebo Lachesis, ale do úvahy připadá mnoho dalších léků, jejich výčet a popis však přesahuje možnosti tohoto sdělení.
Lachesis je levostranný a je to jedno z homeopatik, kde se pacientce nějakým způsobem nedaří dobře od klimakteria. Je to horkokrevný člověk, který obvykle nemá rád dotyky, nic těsného kolem krku. Pokud jsou nějaké záležitosti kolem psychiky, bývá člověk hodně povídavý, často mění při hovoru témata. Emočně může být žárlivý a žárlivost projevuje opět slovně.
Apis je opět horkokrevný pacient, který nemá žízeň. Cysty vzninkou velmi rychle, ve vaječnících jsou pálivé, píchavé bolesti.
Oba typy pacientů se lépe cítí na čerstvém vzduchu.

Jitka

Tehotenstvo

6. října 2018, 21:33

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Som v druhom trimestri tehotenstva a mám neovládateľné chute na jedlo, najmä sladké. Neustále som hladná a už som veľmi veľa pribrala . Pripisujem to hormónom, ale nie som ani psychicky úplne vyrovnana - máme problémy s mmanželom. Potrebovala by som tieto chute na jedlo dostať pod kontrolu .

Dakujem veľmi pekne za odpoveď

Mária Slovensko

Re: Tehotenstvo

7. října 2018, 19:40

Dobrý den paní Mária, lze uvažovat o velké skupině homeopatik, proto mohu zmínit pouze některá z nich.
Tzv. "vlčí hlad" s velkou chutí na sladké má např. Lycopodium. Tento pacient obvykle též trpí silným nadýmáním, je spíš zimomřivý. Má velmi v oblibě teplé nápoje, odmítá studené. Tzv. denní minimum, tedy období, kdy se v rámci dne cítí nejméně v pohodě, je mezi 16. a 20. hodinou, též ranní vstávání na budíka je pro něj dost obtížné.
Dále lze uvažovat např. o Sulfuru, je to lék, kde sice není až tak zvýrazněný hlad (kromě 11. hodiny dopoledne, kdy je hlad tak velký, že se musí najíst), ale pacient má velmi rád sladké. Dále miluje ostrá, kořeněná jídla, ale obvykle se mu po nch objeví zažívací potíže. Má velkou žízeň, teplotu nápojů preferuje studenou. Další typické znaky jsou stolice ráno kolem 5. hodiny, kdy je potřeba tak silná, že ho to donutí vstát z postele. Pacient má velmi horké nohy, rád je ochlazuje a v noci nesnáší přikrytí nohou, vystrkuje je z pod pokrývky. Pacient obvykle trpí nějakou formou kožních vyrážek, které silně svědí.
Další možnost je např. Calcarea carbonica. Pacient má velkou chuť na sladké, často na samotný cukr. Velmi snadno přibírá na váze. Má velmi studené, vlhké nohy, na noc potřebuje do postele ponožky. Bývá potivý, potí se mu hlavně v noci hlava vzadu na zátylku. Je to pacient zimomřivý, citlivý na chlad a vlhko.
Dále např. Sepia, zde má pacientka chuť specielně na čokoládu, dále miluje kyselé. Je zimomřivá, je jí lépe, když se hýbe, a pokud se nají, pocit prázdna v žaludku to obvykle nezlepší. Poslední dva zmíněné léky obtěžuje zácpa.
V každém případě doporučuji osobní konzultaci u homeopata, je zapotřebí provést celkový rozbor Vašeho zdravotního stavu.

Jitka

Dotaz na OCD

31. srpna 2018, 20:39

Dobry den.Dcera vek 13let.Jiz skoro 2roky se leci antidepresivy a antipsychotiky.Jeji stav byl velmi vazny musela byt i hospitalizovana v nemocnici.Po roce a ul zlepseni o 70% a ja ji chtela jeste vic pomoci tak jsem nasla homeopatku ktera ji k lekum pridala homeopatika a dcera se o 90% zhorsila a bude muset opet do nemocnice.Je tohle normalni u homeopatie ze se clovek takto zhorsi?Homeopatka tvrdi ze to neni jeji vina ale me se to nejak nezda.Dekuji za rychlou odpoved.Blazkova

Libuše

Re: Dotaz na OCD

1. září 2018, 08:52

Dobrý den paní Libuše. Zhoršení po podání homeopatického léku má nastat a obvykle je to známka správného výběru léku. Obvykle píšu záměrně, protože v některých případech tomu tak nemusí být. Pokud se jedná o to "správné" zhoršení, podle vitality a síly organismu pacienta je různě dlouhé (od hodin u velmi vitálních po případně i několik týdnů u slabých jedinců) a i jeho projevy jsou podle vitality člověka různě intenzívní (vitalita organismu je ale v klasické homeopatii posuzována podle naprosto jiných kritérií než tomu je v běžné medicíně). Po odeznění tohoto "správného" zhoršení nastává, opět podle vitality člověka, zlepšení jeho celkového stavu. A toto následné zlepšení je hlavní rozdíl oproti druhému typu zhoršení, které také může být různě dlouhé a různě intenzívní, ale na jeho konci nenastupuje zlepšení stavu pacienta. U obou druhů zhoršení může být stav pacienta natolik vážný, že je třeba léčba tohoto zhoršení, ať homeopatická nebo pomocí klasické medicíny.

Jitka

«  <   1  2  3  4  5  6  7  ...  >  »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00