Tento web Vás žádá o souhlas s používáním souborů cookie, které využívá k vylepšování poskytovaných služeb a k interním analýzám, ale nikoli pro reklamní účely. Vaši volbu bude následně možné kdykoli změnit ve spodní části stránky.

Proč homeopatie?Proč homeopatie?

Samuel Hahnemann - zakladatel homeopatie Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby. Lze říci, že princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Homeopatie je tedy velmi moudrý léčebný systém, ve kterém správně vybraný homeopatický lék uzdravuje organismus na všech úrovních, tj. fyzické, emocionální i mentální.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Pro jejich objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit.

Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Jak probíhá takové homeopatické vyšetření se dočtete zde.

  • je pro Vás k dispozici zdarma
  • v žádném případě nenahrazuje konzultaci s homeopatem

únava a podrážděnost

11. dubna 2014, 13:13

Dobrý den
vždy na jaře bývám velice unavená a podrážděná až občas vzteklá. Je možnost to nějakým způsobem korigovat. Dále trpím plynatostí a jsem zimomřivá. Prosím o radu které z léků jsou na tyto příznaky.
Děkuji

gaba

Re: únava a podrážděnost

11. dubna 2014, 21:02

Dobrý den,

jarní únavu a podrážděnost je třeba konzultovat u homeopata. Na nadýmání lze zkusit např. Lycopodium 9CH(pokud se plyny hromadí ve spodní čáasti břicha a pacient nesnese těsné oblečení kolem břicha) nebo Carbo vegetabilis 9CH(plyny silně zapáchají a tlačí směrem nahoru a mohou tímto způsobovat obtížné dýchání a pacient nesnáší tučná jídla) nebo China 9CH (nadýmavost je pociťována obvykle v celém břiše)...Tento výčet není zdaleka úplný.

S pozdravem

Jitka

červené fleky v dekoltu

12. března 2014, 16:23

Dobrý den,
je možno léčit červené fleky v dekoltu, které naskáčou při nervozitě ?děkuji Vera

Vera

Re: červené fleky v dekoltu

12. března 2014, 20:34

Dobrý den paní Vero, tato potíž by měla být homeopaticky zvládnutelná.
S pozdravem

Jitka

hlasivky

15. ledna 2014, 13:49

Dobrý den, pracuji jako učitelka a mám problémy s hlasivkami (uzlíky), na ORL hrozí operací. Lze homeopatiky,a jakými,tento problém léčit? Děkuji. Hanka

Hanka

Re: hlasivky

15. ledna 2014, 17:18

Dobrý den paní Hanko,

o léčbu se lze pokusit, v některých případech může být úspěšná, dopředu nelze však nic zaručit.
Vzhledem k tomu, že se jedná o chronický problém, nikoliv akutní, je třeba celkové posouzení Vašeho zdravotního stavu, tedy konzultace u homeopata, a až poté lze doporučit homeopatikum.

S pozdravem

Jitka Vaníčková

Jitka

«  <   ... 13  14  15  16  17  18   > »Preskripce homeopatických přípravků je závislá na celostním vyšetření homeopatem, proto jakékoli užití homeopatika dle odpovědí v této poradně je na vlastním rozhodnutí uživatele těchto webových stránek a homeopat nenese za následky podání žádnou zodpovědnost.

kontakt

Jitka Vaníčková, P. G. Hom.

jitka@homeo-poradna.cz
+420 605 123 249

homeopatická poradna

Sicherova 1601/14
Praha 14 - Kyje
198 00